Выберите дату
05 мая 2009
Увеличить шрифт Уменьшить шрифт На печать

Куп'янським браконьєрам закони не писані

ЕкГ "Печеніги"Останній рік до ЕкГ «Печеніги» зі скаргами на постійно триваюче браконьєрство на Червонооскільському водосховищі неодноразово зверталися мешканці Борівського і Куп'янського районів, підприємці «Асоціації користувачів водних живих ресурсів в Червонооскільському водосховищі Харківської області». З огляду на це ЕкГ «Печеніги» ініціювала рейд-перевірку щодо припинення вилову на цьому водоймищі риби під час нересту. Рейд, за участю інспекторів Держрибоохорони, був здійснений 29 квітня 2009 р.

Факти порушення природоохоронного законодавства повністю підтвердилися. Через кожні 100 метрів у воді стояла сітка. Більшість з них кріпилася шнурами, які тягнулися до будівель на березі. В човнах уздовж берега було багато риб'ячої луски.

Всього під час рейду, на основних нерестилищах в акваторії Куп'янського району, було вилучено 1.200 метрів сіток з молоддю риби загальною вагою 40 кг. При вилучені їх з води, з берега в бік рейдової групи лунали чисельні погрози і нецензурна лайка.

Також під час рейду було виявлено грубе порушення Водного кодексу України: понад самим урізом води знаходяться чисельні капітальні будівлі місцевого підприємця М., бетонні забори навколо яких уходять прямо у воду. В 200 м від них були спиляні дерева.

Сергій Шапаренко, ЕкГ «Печеніги»

Опубликовано: Редакция в 14:52 05.05.2009. Метки: , , , .
Add to Google