Выберите дату
23 мая 2009
Увеличить шрифт Уменьшить шрифт На печать

Директор Художественного музея запретила выставку современного искусства

Алєксандр Вайндорф "Detour. One particular Sunday", вигляд відео- інсталяції

Алєксандр Вайндорф "Detour. One particular Sunday", вигляд відео- інсталяції

Выставка современного искусства «Новая история» проработала в залах Художественного музея меньше суток. Затем ее закрыла лично директор музея Валентина Мызгина.

Давід Тер-Оганян "Дівчина в трусах", вигляд інсталяції перед та пісяля розгрому

Давід Тер-Оганян "Дівчина в трусах", вигляд інсталяції перед та пісяля розгрому

НОВА ІСТОРІЯ ПІД ЗАБОРОНОЮ

21 травня в Харківському художньому музеї відбулося відкриття виставки «Нова історія», проекту-фіналіста міжнародного конкурсу кураторських проектів «Мистецтво a priori: актуальні історії». В

Директор Харківського художнього музею В. В. Мизгіна

Директор Харківського художнього музею В. В. Мизгіна

регулярній експозиції музею були представлені відео, фотографія, інсталяції та об'єкти актуальних художників — як доволі відомих, так і початківців — з України, Росії, Швеції, Румунії та Словаччини.

Відкриття відбулося резонансно. Був проведений прес-тур, кураторська екскурсія для відвідувачів, а також спеціальна екскурсія-лекція для студентів художніх вузів та мистецтвознавців.

Але вже наступного ранку, 22 травня, проект, показ якого був запланований до 25 травня включно, був зачинений, а експозиція демонтована за особистим розпорядженням директору музею. Прохання про припинення роботи виставки було надано в категоричній та агресивній формі. З аргументів приведених керівництвом — посилання на нецензурність змісту робіт та принципова невідповідність виставковій політиці музею. Наприклад, розташування відео-роботи Алєксандра Вайндорфа «Detour. One particular Sunday.» (раніше показана на «Manifesta 7») в залі І. Рєпіна. Також слід зазначити, що в процесі підготовки проекту відбулося грубе втручання в процес формування експозиції, а саме: керівництвом була власноруч знищена відома інсталяція Давіда Тер-Оганяна «Дівчинка в трусах» (варіант якої раніше був представлений на «Арт-Москві»)

На жаль, авторам та організаторам виставки відмовили у наданні письмової відповіді з роз'ясненням причин дострокового припинення роботи виставки. Тому з питаннями стосовно обставин екстреного закриття проекту прохання звертатися безпосередньо до керівництва Харківського художнього музею в особі Мизгіної Валентини Василівни, директору, за телефоном у Харкові +38 (057) 7063395.

(Відкритий лист групи SOSка)

К сожалению, нам не удалось получить комментарий директора музея Валентины Мызгиной. В музее нам сказали, что ее на работе нет и будет она только в понедельник. Если Валентина Васильевна согласится прокомментировать для нас происшедшее, мы обязательно ознакомим читателей ХТ с ее мнением. Пока же процитируем ее интервью другим СМИ:

«Бывает так, что чего-то недосказал — уже наврал, такое произошло в данной ситуации. Нам показывали красивый ролик, а вынесли матерящихся теток к Репину — это нарушило наши планы музейные. У нас сейчас модно мусор показывать, только это надо делать в другом месте.»

http://www.objectiv.tv

«Рядом с репинскими „Запорожцами“ работали три монитора с документальными сюжетами, в одном из которых демонстрировались пьяные женщины и нецензурные выражения. Это недопустимо. Жаль, но этот эксперимент не удался, хотя хотелось попробовать новый вид сотрудничества»

http://kharkiv.proua.com

Опубликовано: Сергей Бобок в 14:33 23.05.2009. Метки: .
Add to Google