Выберите дату
27 июня 2009
Увеличить шрифт Уменьшить шрифт На печать

Назначение на должность начальника Главного управления образования и науки Облгосадминистрации В. Гаркавца поставило под угрозу рейтинг научной и образовательной отраслей региона, их конкурентоспособность

Звернення

фракції Партії регіонів у Харківській обласній раді

Харківський регіон завжди був і має залишатися науковим і освітянським центром України, в чому заслуга не тільки вчених і педагогів, а й багатьох управлінців, під чиїм керівництвом освіта на Харківщині плідно розвивалася і завжди посідала провідне місце в державі.

Однак призначення у 2007 році на посаду начальника Головного управління освіти і науки Харківської обласної державної адміністрації Гаркавця Віктора Павловича поставило під загрозу рейтинг наукової та освітньої галузей регіону, їх конкурентоспроможність, про що свідчать ті пріоритети, які цей посадовець визначив у діяльності Головного управління освіти і науки, і результати, які показують його неспроможність здійснювати управління освітньою галуззю Харківської області на рівні сучасних вимог, в умовах реформування та модернізації освіти і науки в Україні.

Так, у той час, коли 2008 рік було оголошено в м. Харкові Роком освіти і на зміцнення матеріальної бази та розвиток навчальних закладів міським бюджетом було виділено чималі кошти, в Харківській області за особистої ініціативи В.П.Гаркавця було розпочато кампанію щодо закриття шкіл у сільській місцевості. У той же час нераціонально вирішуються Головним управлінням освіти і науки питання підвозу дітей до шкіл, неефективно організовується виконання обласної програми «Шкільний автобус». Такий недалекоглядний підхід призводить до руйнування мережі загальноосвітніх навчальних закладів у сільській місцевості, викликає багато непорозумінь з боку учнів та їх батьків, забирає робочі місця у сільських учителів, тим самим завдає шкоди всій системі освіти нашої області.

У той час, коли перед Україною постала гостра проблема по запровадженню високих технологій, що безпосередньо залежить від стану інформатизації освітнього простору, Головне управління освіти і науки і особисто його керівник не доклали зусиль для проведення необхідної роботи щодо освоєння виділених Харківському регіону у 2008 році державним бюджетом коштів на придбання комп'ютерів. Внаслідок такої безвідповідальності державному бюджету було повернено всю виділену суму — більше 6 млн. грн..., що стало прецедентом в Україні й залишило сільські школи Харківської області без 1 тис. комп'ютерів.

Гаркавець В.П. не приділяє уваги розвитку системи вищої освіти, інформатизації освітньої галузі регіону, модернізації навчально — виховного процесу в навчальних закладах, що свідчить про його недостатню фахову компетентність, непідготовленість до ролі керівника освіти регіону відповідно до сучасних викликів суспільного розвитку. За два роки перебування на посаді начальника Головного управління освіти і науки обласної державної адміністрації Гаркавець В.П. жодного разу не виступив на колегії, нараді з аналітичною або проблемною доповіддю з питань стану якості освіти, розвитку освіти в регіоні.

Свою роботу цей керівник здійснює безсистемно; заплановані питання не виконуються зовсім або порушуються терміни їх виконання: так, жодну із запланованих у 2008—2009 роках колегій та нарад Головним управлінням освіти і науки не було проведено у визначений термін. Матеріали до колегій готуються недбало, наспіх; на засіданнях не обговорюються питання порядку денного, не приймаються рішення, тим самим порушуються принципи демократичності, колегіальності, гласності управління. Зрозуміло, що такі колегії не сприяють покращенню стану освіти.

Є багато зауважень до роботи апарату Головного управління освіти і науки. Зокрема, безпідставно ліквідовано відділ по управлінню школами-інтернатами обласної комунальної власності. Це призвело до погіршення керівництва діяльністю цих закладів, які останнім часом не отримують належної допомоги в організації своєї роботи. Також несвоєчасно вжито організаційних заходів щодо створення школи-інтернату для учнів сільської місцевості «Обдарованість», що було передбачено Комплексною програмою розвитку гуманітарної сфери, затвердженою сесією обласної ради у 2008 році. Під загрозою опинилося не тільки відкриття цього закладу, як заплановано, 1 вересня 2009 року, а й реорганізація інших інтернатних закладів, що передбачено цією ж Програмою.

Крім того, виїзди, що проводяться працівниками апарату, мають за мету тільки здійснення контролюючих функцій, а не надання допомоги організаторам освіти в сільських районах та містах обласного підпорядкування, що не сприяє поліпшенню стану навчання та виховання дітей на місцях.

Невиправдано мало уваги з боку Головного управління освіти і науки приділяється підвищенню якості навчання і виховання учнів і студентів; натомість в області щорічно проводиться більше 100 різних конкурсів, турнірів, участь у яких відволікає учнів та вчителів від навчальної діяльності, здійснює негативний вплив на показники успішності.

Суттєві прогалини мають місце в роботі з кадрами: на сьогодні серед керівників районних (міських) відділів освіти області біля 25% працюють по одному року, майже 50% — по два-три роки, що не сприяє якісному управлінню освітою на місцях.

Головним управлінням освіти і науки не організовано належної роботи з підготовки кадрового резерву на посади керівників навчальних закладів та їх заступників. Внаслідок цього уже протягом декількох місяців немає директора в обласному комунальному закладі «Козацький ліцей».

Гаркавцю В.П. притаманні авторитарний стиль управління, грубість, неповажливість по відношенню до підлеглих, за що він не користується авторитетом і повагою як керівник обласного рівня серед керівників районних (міських) відділів освіти, навчальних закладів і педагогічних працівників.

За безвідповідальність та некомпетентність у вирішенні проблем навчальних закладів обласної комунальної власності постійна комісія обласної ради з питань науки та освіти та постійна комісія з питань молодіжної політики, фізичної культури, спорту і туризму на своїх засіданнях у червні поточного року відзначили неефективність управлінської діяльності з боку Гаркавця В.П.

На підставі викладеного фракція Партії регіонів у Харківській обласній раді звертає увагу керівництва обласної державної адміністрації на невідповідність Гаркавця В.П. займаній посаді начальника Головного управління освіти і науки та порушує клопотання про його відставку.

Сподіваємося, що це питання буде вирішено до початку нового навчального року, а на цю важливу керівну посаду обласною державною адміністрацією буде призначено високоосвічену, компетентну людину, яка має науковий ступінь, належний рівень підготовки до ефективного здійснення управлінської діяльності, і за своїми особистими якостями відповідатиме вимогам до сучасного управлінця.

Голова фракції Партії регіонів В.А.Христоєв

Опубликовано: Сергей Бобок в 02:16 27.06.2009. Метки: , .
Add to Google