Выберите дату
17 июля 2009
Увеличить шрифт Уменьшить шрифт На печать

У Харкові пройде унікальний фестиваль графіті

Вуличне мистецтво — стріт-арт і графіті — має розвиватися не лише у центрі міста, але й у його спальних районах. У цьому переконані організатори І Харківського фестивалю графіті newton street, який відбудеться 25 липня 2009 року. Як сказано у повідомленні ргкомітета фесту, він збере у нашому місті не лише українських майстрів графіті-мистецтва, але й відомих райтерів із країн Європи.

«Унікальність фестивалю newton street полягає у тому, що це буде один із найбільших графіті-фестивалів України, в якому візьмуть участь найкращі вуличні художники (райтери) України, СНД та Європи», — розповідає ініціатор фестивалю Юрій Яшунін. Фест розпочнеться 25 липня о 10:00 біля перехрестя вулиць Академіка Павлова та Блюхера (станція метро «Студентська»). Його промовистим наслідком стануть 1000 квадратних метрів ґрунтової стіни, розмальованої майстрами графіті протягом восьми годин.

Організатори фестивалю newton street (а тут маємо згадати ще відому у Харкові графіті-студію, або «арт-кухню», КУ2) ставлять перед собою кілька завдань:

—       надати простір для творчості талановитим графіті-художникам Харкова,

—       познайомити харків'ян із європейськими тенденціями у вуличному мистецтві,

—       прикрасити спальні районі Харкова,

—       ушляхетнити Харків у зв'язку із підготовкою до «Євро-2012»,

—       потішити харків'ян у літній період яскравими барвами,

—       зробити Салтівку не лише «спальним» районом, але й місцем, де панує сучасне мистецтво.

Олексій ОРЄХОВ (Грєк) і Вікторія КОНОНЕНКО із КУ2 відповідають на фестивалі newton street за відбір учасників та його «мистецький бік». «Райтери, які приїдуть на наш фест, відомі далеко за межами України, — говорить Грєк. — Як на мене, головна характеристика їхньої творчості — якість, власний стиль, безмежна фантазія і відчуття кольору».

Серед учасників фестивалю newton street: Тринадцятий (Севастополь), Georg (Німеччина), Bodik (Москва), Webs (Одеса), КУ2 (Харків), Inarmz (Запоріжжя), Десять букв (Бєлгород), Ja people (Донецьк), Piar (Київ). Під час фестивалю в райтерів буде можливість випробувати нову унікальну аерозольну фарбу харківського виробництва, створену спеціально для графіті та стріт-арту.

25 липня буде також зніматися фільм про фестиваль newton street та європейську графіті-культуру.

Для журналістів передбачено майстер-клас із графіті від «арт-кухні» КУ2 (початок — 14:00).

Фестиваль newton street розпочнеться 25 липня (субота) о 10:00 і триватиме до 19:00. Місце проведення фесту: станція метро «Студентська», перехрестя вулиць Академіка Павлова і Блюхера.

Фестиваль проходить за підтримки Харківського міського управління культури.

Опубликовано: Редакция в 13:52 17.07.2009. Метки: .
Add to Google