Выберите дату
11 августа 2009
Увеличить шрифт Уменьшить шрифт На печать

УНП вимагає від міської влади Харкова демонтувати пам'ятник ЛЕНІНУ

Харківська обласна організація Української Народної Партії обурена, що у кризовий період харківська міська влада виділяє значні кошти на реконструкцію пам'ятника ЛЕНІНУ. ХОО УНП обіцяє розпочати протестні акції, якщо реконструкцію пам'ятника на майдані Свободи не буде припинено, а кошти не будуть направлені на вирішення нагальних проблем пенсіонерів, дітей та людей з особливими потребами.

«Той факт, що міська влада Харкова виділила 296 тисяч гривень на реконструкцію пам'ятника постаті, дії якої сьогодні неоднозначно оцінюються у суспільстві і яка завдала невиправної шкоди нашій державі, вказує на справжнє обличчя нинішньої міської влади», — переконаний голова Харківської обласної організації Української Народної Партії Василь ТРЕТЕЦЬКИЙ. На його думку, реставрація пам'ятника диктаторові є «заграванням напередодні президентських виборів із тією частиною харків'ян, які і досі не усвідомили, що вони живуть в Україні, а не в примарному Радянському Союзі». «Але ж не слід забувати, — додає ТРЕТЕЦЬКИЙ, — що Харків — місто студентське, сповнене вільно думаючих і прогресивних людей, які розуміють, що потрібно боротися за культурне й ідеологічне обличчя свого міста».

Голова ХОО УНП вважає, що питання про демонтаж пам'ятників, які лишилися нам у спадок від тоталітарного режиму, а також присвоєння харківським вулицям прізвищ відомих харків'ян та українських героїв є невідкладною справою, «екзаменом на моральність харківської влади і тестом для територіальної громади міста».

В. ТРЕТЕЦЬКИЙ впевнений, що найбільший майдан Європи уже давно має символізувати не трагічне радянське минуле, а бути виразником амбітного Харкова та незалежної України. «Гадаю, давно настав час оголосити конкурс на кращу скульптурну композицію, яка має з'явитися на центральній площі Харкова і яка гармоніюватиме з будівлями університету, студентським духом Харкова, пам'ятником гуманісту Василю КАРАЗІНУ і з майбутніми скульптурами історика Дмитра БАГАЛІЯ та математика Олександра ЛЯПУНОВА», — говорить голова Харківської ОО УНП.

«Якщо реконструкцію не буде призупинено за кілька днів, ми розпочнемо протестні акції», — запевнив ТРЕТЕЦЬКИЙ.

Довідково. 16 липня 2009 року Українська Народна Партія звернулася до депутатів Київської міської ради не витрачати 4 млн. грн. на реконструкцію київського пам'ятника Володимиру ЛЕНІНУ. «В умовах кризи, кошти міського бюджету можуть бути використані значно ефективніше, — в тому числі в частині модернізації очисних споруд міста, реалізації інфраструктурних проектів, в соціальній допомозі пенсіонерам тощо», — констатувала УНП в Зверненні.

Опубликовано: Редакция в 19:43 11.08.2009. Метки: .
Add to Google