Выберите дату
12 августа 2009
Увеличить шрифт Уменьшить шрифт На печать

Звернення громадських організацій Харківщини щодо попередження напередодні виборів антиукраїнської кампанії, спрямованої на руйнацію демократичного суспільства та дискредитацію чільного керівництва Харкова

Звертаємося до посадовців, депутатів всіх рівнів, лідерів громадських об'єднань і політичних сил, свідомого громадянства України із закликом перешкодити реалізації на Харківщині напередодні виборів антиукраїнської кампанії, яка руйнує в краї цивілізаційні засади демократичного суспільства й дискредитує в очах світової громадськості керівництво Харкова.

Цинічна зневага до соціально-культурних потреб україномовних жителів Харкова, порушення закріплених конституцією норм функціонування української мови в харківських освітніх закладах, офіційних установах, перманентна війна з пам'ятниками української державності й репресивні дії до діючих на Харківщині українських громадських організацій є на сьогодні реальною картиною суспільного життя регіону.

Особливе занепокоєння викликає те, що очолюють агресивну й ворожу до української громадськості діяльність, зазвичай, високі посадовці Харківської міської ради. Грубо порушуючи законодавство України і застосовуючи кримінальні засоби, ці чиновники абсолютно безкарно блокують діяльність української громади Харкова шляхом послідовного впровадження корупційних схем виселення українських громадських організацій із орендованих приміщень. Антиукраїнські дії керівництва Управління комунального майна та приватизації Харківської міськради за останні роки призвели до, практично, повного витіснення українських організацій з офісів та до «зачищення» від "українських елементів" територій, які вони займали. Так, зокрема, нещодавно великого суспільного резонансу набула зініційована начальником Управління комунального майна та приватизації Харківської міської ради Солошкіним Володимиром Миколайовичем та його заступником Клемчук Тетяною Юріївною рейдерська атака на культурн о-освітній центр Харківського міського товариства «Спадщина», який тепер лишається фактично останнім активно діючим та незаангажованим політично українським громадським осередком Харкова, що втримує орендоване приміщення. Саме цей факт, а також активна громадська позиція організацій, які об'єднує ХМТ «Спадщина» у справі обстоювання в Харкові соціально-культурних потреб україномовних жителів міста, високий авторитет та вагомі здобутки «Спадщини» на ниві реалізації в регіоні українських суспільно-корисних програм й стали причиною самоуправних і незаконних дій міських чиновників. Виходячи із власних шовіністичних та антидержавних переконань Солошкін В. М. та Клемчук Т. Ю. вирішили загальмувати діяльність культурно-освітнього центру шляхом виселення організації із законно орендованого приміщення за адресою: Харків, вул. Сумська, 44/2 за допомогою вже відпрацьованої схеми. Суспільне обурення викликає й те, що свої агресивні наміри названі чиновники виявляють відкрито й власними антисоціальними діями провокують місцеві деструктивні елементи у Харкові до політично вмотивованих громадських конфліктів. Так, наприклад, начальник Управління комунального майна та приватизації Харківської міської ради Солошкін В.М. офіційно продемонстрував широкому загалу своє цинічне ставлення до представників української громади Харкова шляхом рукоприкладства до її членів і представників незалежної преси (див.: http://kharkovnews.info/news/n5487; відео: http://www.youtube.com/watch?v=hm58M3ig_U0).

Проблема незаконного виселення культурно-освітнього центру ХМТ «Спадщина» наочно викриває злочинну та дискримінаційну діяльність керівництва Управління комунального майна та приватизації Харківської міської ради до української громади Харкова, а тому виходить за межі суто побутового характеру й стає принциповою справою всіх вітчизняних громадських і політичних сил із відстоювання прав українців Сходу України. Ставлення до цієї проблеми є своєрідним індикатором принциповості намірів провідних політичних сил та їхньої спроможності практично втілювати в життя задекларовані принципи щодо розбудови в Україні правового суспільства. У зв'язку із зазначеним закликаємо посадовців, депутатів всіх рівнів, громадсько-політичних діячів, все свідоме громадянство України не допустити розгортання на Харківщині напередодні виборів антиукраїнської кампанії й підтримати боротьбу української громади Харкова за законні права культурно-освітнього центру Харківського міського товариства «Спадщина».

З повагою —
Голова Харківського міського товариства «Спадщина» В.П. Дяченко
Голова Харківської крайової організації Спілки Української Молоді К.П. Черемський
Голова правління Фонду національно-культурних ініціатив ім. Гната Хоткевича А.А. Перерва
Голова Харківської молодіжної патріотичної організації «Сокіл» О.П. Вишняков
Голова Асоціації захисту історичного середовища І.П. Сокорчук
Директор підприємства об'єднання громадян «Український простір» Р.П. Черемський
Від Кобзарського Цеху М.Т. Товкайло
Від Харківської громадської бібліотеки ім. Гната Хоткевича О.В. Салтівська

Опубликовано: Редакция в 17:32 12.08.2009. Метки: .
Add to Google