Выберите дату
07 сентября 2009
Увеличить шрифт Уменьшить шрифт На печать

З днем народження, Котляревський!

9 вересня 2009 року у класика української літератури Івана Котляревського ювілей — 240 років з дня народження. З такої нагоди цього дня Літмузей збирає гостей на інтерактивну програму-банькет у пізньокозацькому стилі «З Днем народження, Котляревський!» (початок о 18.00).

Нині Івана Котляревського (1769—1838) уважають першим борцем за авторські права, адже два перші видання його незрівнянної «Енеїди» були піратські — опубліковані без дозволу автора у Петербурзі. А спершу шанувальникові життєвих насолод Іванові Петровичу йшлося лише про жартівливе римування на тему пригод відомого римського героя Енея — для власної втіхи і забавки товаришів. Мимохіть Котляревський розказав сучасникам історію зовсім інших безжурних бідаків — українців.

Що ж він був за людина, автор першого твору нової української літератури? Як виглядав і одягався, що мав за обов'язки і як проводив дозвілля? Чому так ніколи й не одружився і в які таємні організації входив? Чому не погодився на запрошення буджацького козацтва очолити їхні загони і як за п'ять днів сформував Козацький полк під час війни 1812 року? Скільки насправді примірників «Енеїди» вивіз з Росії Наполеон? Ми залюбки розповімо про все це нашим відвідувачам під час розважальної програми-банькету.

Під час програми в учасників буде можливість «замовити» обід, обравши наїдки у меню ХVІІІ ст., дізнатися рецепти давніх страв, зіграти у традиційні українські картярські ігри, вивчити кілька старосвітських танців і стати знавцем давнього вбрання різних верств українського суспільства. А також дізнатися дещо про музику, освіту, кохання і військову зброю козацької України-Трої... Про все це — з перелицьованої на український лад «Енеїди» Івана Котляревського.

Спеціальна можливість! Фото-рамка з героями «Енеїди» для підстанови своїх облич!

УВАГА! Три дні на тиждень — програма-банькет у визначений час! Усі, хто люблять інтелектуальні розваги і випробуваний часом гумор, мають змогу потрапити на інтерактивну програму, просто узгодивши свій прихід із розкладом (о 18 годині кожного понеділка, середи і п'ятниці впродовж вересня)!

Тривалість програми ? 1 год. 30 хв.

Для замовлень програма діє на постійній основі. Для організованих груп участь можлива лише за попереднім замовленням (8 (057) 706-25-79). Вартість вхідного квитка — 5 грн. (3 грн. для пільгових груп). Вартість програми ? 20 грн. за групу (до 15 осіб).

Музей працює щоденно з понеділка по п'ятницю з 10-00 до 18-00.

ДО ЗУСТРІЧІ У КРАЇНІ ДИВ!

Опубликовано: Редакция в 11:45 07.09.2009. Метки: , .
Add to Google