Выберите дату
26 мая 2010
Увеличить шрифт Уменьшить шрифт На печать

Звернення ХОО ПРП

Міністру внутрішніх справ України

Могильову А.В.

Начальнику ГУМВСУ в Харківській області

Мартинову М.Д.

Звернення

Вранці 25 травня у місті Харкові в районі Парку Горького кілька десятків міліціонерів на чолі з заступником начальника Дзержинського райвідділу В. Шкуропатським побили активістів громадських організацій, які намагалися захистити парк від вирубки. Особливо відзначився у цьому сам В. Шкуропатський, який ударив ногою по нирках лежачого на землі С. Малишева.

Нагадуємо, що стаття 1 Закону України «Про міліцію» говорить: «Міліція в Україні — державний озброєний орган виконавчої влади, який захищає життя, здоров'я, права і свободи громадян, власність, природне середовище, інтереси суспільства і держави від протиправних посягань». Крім того, стаття 3 Закону України «Про міліцію» визначає, що «діяльність міліції будується на принципах законності, гуманізму, поваги до особи, соціальної справедливості, взаємодії з трудовими колективами, громадськими організаціями й населенням».

Оскільки втручання співробітників міліції призвело до радикалізації конфлікту навколо вирубування дерев у Парку Горького, ХОО ПРП вимагає терміново усунути з посади В. Шкуропатського та провести службове розслідування щодо законності застосування сили проти громадян України, адже під час виконання службових обов'язків співробітники органів внутрішніх справ повинні не «отбивать голову» чи «вишибить мозги», а діяти у відповідності до Конституції України та Закону України «Про міліцію» — забезпечувати особисту безпеку громадян, захищати їх права і свободи, законні інтереси.

Голова ХОО ПРП І. Варченко

Опубликовано: Редакция в 09:18 26.05.2010. Метки: .
Add to Google