Выберите дату
06 сентября 2010
Увеличить шрифт Уменьшить шрифт На печать

Cпростування

Головне управління юстиції у Харківській області заявляє про відверто недостовірний характер інформації, розміщеної в останній час у багатьох інтернет виданнях за заявами представників Політичної партії "Всеукраїнське об'єднання «Батьківщина», які повідомляють про нібито навмисне перешкоджання Головним управлінням юстиції у Харківській області у взятті до відома інформації про зміни у складі керівних органів Харківської обласної організації цієї партії.

Викладена інформація не відповідає дійсності, що вимусило нас надати спростування.

Вперше документи про зміни у керівному складі обласної організації Політичної партії "Всеукраїнське об'єднання «Батьківщина», в тому числі про обрання головою Арсена Авакова, були подані 22 липня 2010 року. У встановлений законодавством строк Головним управлінням юстиції 02 серпня 2010 року було прийнято рішення про відмову у взятті до відома інформації про зміну керівних органів через ненадання документів, які підтверджують дотримання цією організацією положень статуту Партії. Крім того, за інформацією, що містилась у Єдиному реєстрі громадських формувань на момент розгляду управлінням юстиції поданих документів, деякі особи, обрані до складу керівних органів цієї організації, одночасно були членами інших партій. Так, Аваков А.Б., Руденко А.І. входили до складу керівних органів обласної організації Політичної партії «Наша Україна», Семко С.О., Маляренко В.В. були членами Політичної партії «За Україну», Єфремова І.О. входила до складу керівних органів Печенізької районної республіканської партії «Собор». Зазначене суперечить ч.2 ст.6 ЗУ «Про політичні партії», де передбачено, що громадянин України може перебувати одночасно лише в одній політичній партії.

Після цього до керівництва Головного управління юстиції звертався народний депутат України Філенко В.П. з приводу причин нереєстрації змін у керівному складі обласної організації Політичної партії "Всеукраїнське об'єднання «Батьківщина», якому були надані повні роз'яснення з цього приводу і знайдено повне розуміння того, що реєстрація не відбувається не через нібито якісь перешкоджання управлінням юстиції, а через неякісну роботу юристів обласної організації, які не надали належним чином оформлені документи.

За результами розгляду документів, поданих 26 серпня 2010 року, станом на 10 годину 06 вересня 2010 року рішення ще не прийнято.

Тому викликає здивування заява прес-служби БЮТ, яка з посиланням на пані Світлану Семко, повідомляє, що 03 вересня 2010 року Головним управлінням юстиції у Харківській області прийнято рішення про відмову у взятті до відома інформації про зміни у керівному складі, адже жодного рішення за результатами розгляду поданих документів обласної організації Політичної партії "Всеукраїнське об'єднання «Батьківщина» в цей день управлінням юстиції взагалі не приймалось.

Головне управління юстиції у Харківській області запевняє, що у своїй діяльності керується виключно нормами законодавства і не має жодних політичних уподобань.

Користуючись нагодою, повідомляємо керівництву політичної партії "Всеукраїнське об'єднання «Батьківщина», зокрема панам Олександру Турчинову та Миколі Томенку, які заявляють, що у Харківській області партія вже чотири місяці не може зареєструвати нового главу осередку, що конференція, на якій вирішувалось питання про обрання Арсена Авакова головою організації відбулася 29 червня 2010, а документи до управління юстиції перший раз були подані 22 липня 2010 року.

Заява пані Світлани Семко щодо відсутності повноважень органів юстиції проводити правову експертизу під час взяття до відома інформації про зміни у складі керівних органів, свідчить про відсутність професійного розуміння ролі органів юстиції у сфері контролю за додержаннями політичними партіями вимог Конституції та законів України, їх статутів.

Водночас вважаємо за необхідне звернути увагу, що порушення законодавства України про інформацію відповідно до статті 47 Закону України «Про інформацію», у тому числі поширення відомостей, що не відповідають дійсності, ганьблять честь і гідність особи, тягне за собою дисциплінарну, цивільно-правову, адміністративну або кримінальну відповідальність згідно з законодавством України.

Головне управління юстиції

у Харківській області

06 вересня 2010 року

От редакции ХТ.  В связи с существующей практикой трактовки судами факта добровольной публикации опровержения ранее опубликованого материала как бесспорного доказательства вины, подчеркиваем, что данная публикация вызвана нашей приверженностью принципу предоставления читателям мнений всех заинтересованных сторон, и ни в коем случае не предполагает признания какой-либо ответственности за размещение опровергаемого материала.

Опубликовано: Редакция в 14:50 06.09.2010. Метки: , .
Add to Google