Выберите дату
24 ноября 2010
Увеличить шрифт Уменьшить шрифт На печать

Мер Львова висловив Кернесу протест

Міський голова Львова Андрій Садовий звернувся з протестом на адресу в.о. мера Харкова Генадія Кернеса у зв'язку з брутальним та публічним знищенням у Харкові пам'ятної дошки Патріарху УГКЦ Йосипу Сліпому. www.umoloda.kiev.uaПро це ZAXID.NET повідомили в прес-службі Львівської міської ради.

«Це неприпустимий акт вандалізму, який викликав обурення не лише вірних УГКЦ, але й всієї української громадськості. Від імені громади міста Львова я звертаюсь до влади з Харкова з наполегливою вимогою припинити ці та інші акти наруги над українськими пам'ятками у Харкові. Якщо українська влада дозволяє так вільно поводитись антиукраїнським шовіністичним організаціям, то це призведе до природного опору українців», — йдеться у зверненні міського голови Львова Андрія Садового.

Нагадаємо, у Харкові за вимогою та за участі організації «Вєлікая Русь» було демонтовано і знищено пам'ятну дошку Патріарху УГКЦ Йосипу Сліпому, встановлену на будівлі колишньої в'язниці, в якій видатний діяч Церкви перебував під час пересилки в Сибір.

Довiдка ZAXID.NET

Йосип Іванович Сліпий (справжнє прізвище Коберницький-Дичковський; Сліпий — прибране ним сільське прізвисько діда) народився 17 лютого 1892 р. в селі Заздрість, Теребовельського повіту в багатодітній родині.

По смерті митрополита Шептицького 1 листопада 1944 року перебрав провід над Галицькою митрополією. Разом з іншими українськими католицькими владиками 11 квітня 1945 року був ув'язнений радянською владою і засуджений на 8 років важких робіт. Рік по тому, під тиском подібних репресій, було здійснено «самоліквідацію» Української греко-католицької церкви.

Відкидаючи постійні радянські пропозиції переходу на православ'я, Сліпий був далі засуджений у 1953, 1957 і 1962 роках. Відбув разом 18 років заслання у таборах Сибіру та Мордовії.

Унаслідок численних заходів впливових осіб та на клопотання папи Івана XXIII митрополита Сліпого звільнено з ув'язнення: 9 лютого 1963 року він прибув до Риму й оселився у Ватикані. Помер 7 вересня 1984 року у Римі. У 1992 році прах кардинала перезахоронено зі собору святої Софії в Римі до крипти собору св. Юра у Львові. Джерело: http://uk.wikipedia.org

ZAXID.NET

Опубликовано: Редакция в 20:09 24.11.2010. Метки: .
Add to Google